Systemy monitorujące w prywatnych domach

Coraz więcej osób decyduje się na zainwestowanie w systemy monitorujące prywatne domy i posesje. Ryzyko włamania przeraża wprost proporcjonalnie do wystawności domu, w jakim żyjemy. Systemy monitoringu to współpracujące ze sobą kamery i stacje bazowe. Najczęściej wybierane są sprzęty bezprzewodowe, gdyż są bardziej komfortowe w montażu. Gdy decydujemy się na systemy monitorujące po wykończeniu domu, i nie chcemy, by zakładanie kabli na ścianach, podłogach i sufitach nie popsuło prezencji naszego domu i nie było zbyt kłopotliwe w codziennym życiu.Kamery stosowane w systemach monitoringu dzielą się na:
Kamery kopułowe, których obudowa jest szklaną kopułą, bardzo odporna na zniszczenia i urazy. Jej konstrukcja jest specjalnie zaprojektowana przeciwko aktom wandalizmu.
Kamery zintegrowane bezpośrednio współpracują z komputerem, mają szereg automatycznych funkcji, samorzutnie zmieniają sposób nagrywania w opcji Dzień/Noc, jakość ich obrazu jest wysoka, a oprawa również jest bardzo trwała.
Kamery kompaktowe są zdecydowanie najdroższe, ze względu na wysoką jakość obrazu, mogą generować płynny obraz Full HD, zawierają filtry podczerwieni umożliwiający odmienny sposób nagrywania w dzień i w nocy, a także system redukcji szumów.
Kamery kompaktowe WR mają bardzo szeroki zakres dynamiki, montuje się je przy wejściach głównych.
Owoczesne systemy monitorujące są sterowane przez rejestr i przez pilot, mają wbudowane bezprzewodowe łącza Wi-Fi, można ustalić ich czasowy tryb pracy, reagują na drobne usterki, takie, jak np. utratę ostrości.