Schody z drewna

schody dębowe

schody z drewna

schody

schody z drewna po renowacji

schody z drewna

schody z drewna na niewidocznej konstrukcji metalowej

schody

schody z drewna z podstopniami z mdf

schody

schody z drewna

schody

schody z drewna na konstrukcji metalowej

schody

Schody z drewna dębowego bejcowane

Schody z drewna dębowego

schody

Schody z drewna.

Firma Techstol zajmuje się produkcją i montażem schody z  drewna są trwałe, eleganckie i ocieplają wnętrze . Jaki gatunek i kolor drewna wybrać do wykończenia schodów?

Drewnem można obłożyć całe stopnie schodów albo wykończyć nim tylko stopnice. Niezależnie od tego, na jaki wariant się zdecydujemy, wybór gatunku drewna musi być podporządkowany roli, jaką ma ono odegrać. Ważne będą jego odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także barwa i usłojenie.

Stopnie drewniane na schody muszą być odporne na uszkodzenia, dlatego robi się je z twardych gatunków drewna. Większe wymagania musi pod tym względem spełnić to, które będzie na stopnicach, mniejsze – przeznaczone na podstopnice. Stopnice najczęściej są wykańczane dębem, jesionem lub bukiem. Na zamówienie wykonywanujemy  też stopnie  z drewna egzotycznego, na przykład jatoby, merbau czy teku. Na podstopnice często wykorzystuje się tańsze i bardziej miękkie gatunki – sosnę , świerk lub mdf a potem barwę obłożonych różnym drewnem płaszczyzn ujednolica, nanosząc bejcę, olej czy lakier z pigmentami , farbę poliuretanową.

Stopnie drewniane na schody są wykonywane nie tylko z litego drewna. Okładziną bywa tańsze drewno klejone, panel o budowie warstwowej lub płyta HDF pokryta fornirem i wykończona kapinosem drewnianym. Zastosowanie drewna klejonego to sposób na to, by stopnie przypominały parkiet, natomiast wykorzystanie elementów fornirowanych pozwala wyeksponować usłojenie drewna albo niedużym kosztem dopasować schody do podłogi,.

Schody wykonujemy wegług specyfikacji klenta  na podłożu betonowym , konstrukcji samonośnej drewnianej lub metalowej.

Wszystkie  zlecenia wykonujemy  z naszych lub powierzonych materiałów. Lakiery oraz oleje  wykorzystywane przy realizacji zamówień są renomowanej włoskiej firmy ICE  która specjalizuje się w produkcji farb odpornych na zarysowania oraz lakierów do podłóg bardzo twardych .Do montażu stopni na betonie wykorzystjemy specjalny klej  dzięki któremu  stopnie nie skrzypią po kilku latach użytkowania. Zlecenia wykonujemy na terenie woj Lubelskiego. Termin realizacji  to około 30 dni  .Zachęcam do kontaktu .