Technologia

Kilka słów o technologii

Głównym problemem jaki napotyka montażysta chcąc przymocować listwy podłogowe są nierówności ścian i podłogi. Listwy klejone do krzywych ścian po pewnym czasie odpadają, szczególnie gdy montujemy grube i wysokie listwy z MDF, których nie można wygiąć. Pozostają wtedy szczeliny przy podłodze i przy ścianach. Szczeliny nie należy wypełniać kitem do parkietu lub akrylem.
Problem pojawia się po kilku miesiącach użytkowania - wszystko zaczyna pękać. Poza tym akryl zmienia kolor, brudzi się - wygląda to niezbyt estetycznie.

Parkieciarze, aby uniknąć uszczelniania cokołu przy podłodze, przybijają ćwierćwałek do podłogi gwoździami. W większości przypadków podłoga podczas kurczenia się lub rozszerzania oderwie nam cokoły od ściany (podłoga cały czas pracuje, kurczy się i rozszerza).
Takie doświadczenia pozwoliły na opracowanie idealnego rozwiązania tego typu problemów: listwy podłogowe z regulacją. Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom Klientów, oraz pragnąc zniwelować problem szczelin zaprojektowaliśmy listwy, które nawet w przypadku nierównych ścian czy podłóg, pozwalają na bezproblemowy montaż listew. Listwę montujemy do ściany na kołki a następnie dzięki ruchomej części dolnej usuwamy szczeliny przy podłodze. Listwy tego typu to pewne zamocowanie, estetyczny wygląd oraz gwarancja solidności. Dzięki stosowanym przez nas technologiom malowania listew, przy pomocy promieniowania lamp UV, nasze listwy podłogowe są odporne za zarysowania i uszkodzenia. Nasze produkty to estetyczne, odporne na uszkodzenia i komfortowe w montażu – listwy.