Technologia – Listwy przypodłogowe BIAŁE, MDF, DREWNIANE

Technologia

Zastosowanie listew podłogowych w pomieszczeniach o krzywych podłogach czy ścianach sprawia niemało problemów. Niezależnie od tego czy za to zadanie zabiera się specjalista, czy osoba niedysponująca zbyt dużym doświadczeniem, przymocowanie sztywnej listwy do krzywej ściany oznacza powstawanie szczelin, które trzeba będzie jakoś wypełnić. Najczęściej fachowcy sięgają po akryl czy kit do parkietu, a same listwy mocują, przybijając ćwierćwałek gwoździami do podłogi.

Niestety takie rozwiązanie, choć na początku może wyglądać nie najgorzej, nie okazuje się zbyt trwałe i już po kilku miesiącach cokoły zaczynają odchodzić od ściany. Pamiętajmy, że podłoga, a już zwłaszcza drewniana, kurczy się i rozszerza podczas użytkowania, co bardzo często powoduje wyrwanie ze ściany sztywnych cokołów, odpadanie lub powstawanie nieestetycznych szczelin. Akryl lub kit wykorzystane do uszczelnienia listew podłogowych również ma ograniczoną elastyczność i może ulec uszkodzeniu, odsłaniając szczeliny i umożliwiając gromadzenie się brudu i wilgoci pod listwami. Sam akryl ma również skłonność do zmiany koloru i brudzenia się, przez co wygląda bardzo nieestetycznie.

Wieloletnie doświadczenie w instalowaniu cokołów pozwoliło nam na opracowanie rozwiązania niwelującego większość wspomnianych niedogodności – listew podłogowych z regulacją. Ta nowatorska, choć dość prosta technologia pozwala na zainstalowanie listew nawet przy nierównej podłodze czy ścianie. Instalacja jest banalnie prosta – najpierw montowana jest listwa do ściany kołkami, a następnie manewrując ruchomą częścią, niwelowane są szczeliny. Listwy są zamocowane bardzo solidnie, a całość wygląda niezwykle schludnie. Stosowany do ich malowania lakier utwardzany lampami UV gwarantuje wieloletnią bezproblemową eksploatację i odporność na zużycie i uszkodzenia. Decydując się na nasze listwy, nie tylko nie musisz martwić się o nierówne ściany czy podłogi, ale również o trwałość zainstalowanych w domu cokołów. W połączeniu z niskimi cenami zyskujesz ofertę idealną!