Listwy podłogowe – co należy wiedzieć

Pomoc fachowców a samodzielne montowanie listew
21 kwietnia 2020
Jakie listwy przypodłogowe białe wybrać do łazienki?
21 kwietnia 2020

W poprzednich artykułach pochylaliśmy się nad elementarnymi kwestiami związanymi z listwami podłogowymi oraz nad tym, dlaczego warto samodzielnie je montować. Tym razem zastanowimy się nad tym, z jakim sprzętem można mieć do czynienia w przypadku listew podłogowych – okazuje się, że jest więcej sposobów ich montowania, a listwy takie pasują do wielu pomieszczeń i dają mnogie możliwości ich przerabiania. Warto zdawać sobie sprawę z tego, jaki można wybrać towar i jakie daje on korzyści w konkretnych pomieszczeniach.

Typy listew ze względu na sposób montowania

Listwa podłogowa mdfListwy z MDF dzielą się na kilka typów ze względu na sposób montowania. W zależności od predyspozycji użytkownika, krzywizn na podłogach i ścianach, czy w końcu względów estetycznych oraz funkcjonalności, można decydować się na listwy montowane na kołki, klejone lub przykręcane z regulacją. Listwa podłogowa MDF powinna charakteryzować się tym, że jej montaż jest bardzo prosty i intuicyjny – ich klejeniem z założenia może zająć się dowolna osoba. Ich przyklejenie trwa dodatkowo wyjątkowo szybko, dzięki czemu ostatni etap remontu przed wprowadzeniem mebli się nie przedłuża. Listwy na kołki doskonale sprawdzają się, jeśli chcemy móc je łatwo rozmontować, gdyby zaszła potrzeba ich przemalowania, lub po prostu ktoś miałby ochotę dokonać remontu. Ostatnim typem są listwy przykręcane na kołki z funkcją niwelowania nierówności podłoża. Nawet w wypadku wielu krzywizn tego typu sprzęt można dopasować wygodnie do krawędzi i usunąć powstające szczeliny. Dzięki temu w każdym pomieszczeniu da się uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Przerabianie listew MDF

Listwa przypodłogowaListwa przypodłogowa z MDF może być przerabiana na wiele sposobów. Najpopularniejszym z nich jest chyba po prostu jej przemalowanie. W zależności od tego, w jakim pomieszczeniu ktoś planuje listwy MDF zamontować, powinien on przemyśleć dobrze, jaki kolor będzie idealnie komponował się z meblami oraz ścianami. Zazwyczaj doskonale sprawdza się po prostu biała listwa, czasami jednak warto przełamać jakimś śmiałym wyborem kompozycję. Listwy oczywiście w odpowiednich momentach można również docinać. Czasami jest to konieczne, między innymi w narożnikach pomieszczeń. Warto zwrócić uwagę też na to, że producent przystosowuje swój towar wedle życzenia klienta. Dzięki temu można dowolnie zmieniać grubość listew, ich kolor, wzory na nich umieszczone. To daje możliwość spersonalizowania wszystkich pomieszczeń i cieszenia się niesamowitym efektem.

Listwy nie są już tylko opcjonalnym wykończeniem pomieszczenia, które nie wzbudza żadnych emocji. Dzisiaj stanowią one jedność z kompozycją. Dzięki temu, że są one dzisiaj tanie, łatwe w montażu, a przy okazji istnieje olbrzymi wybór modeli i możliwości personalizowania produktów, każdy ma szansę stworzyć pomieszczenie na miarę swoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *